САТ ВАМ ОТКУЦАВА: Ангела Меркел поручила Ирану - Вратите се за преговарачки сто

Танјуг

30. 10. 2021. у 20:16

НЕМАЧКА канцеларка Ангела Меркел изјавила је данас да су она и други лидери забринути због обогаћивања уранијума које спроводи Иран и позвала Техеран да се врати за преговарачки сто у разговорима о нуклеарном програму.

САТ ВАМ ОТКУЦАВА: Ангела Меркел поручила Ирану - Вратите се за преговарачки сто

Фото: Танјуг/АП Пхото

- Рачунамо на повратак Ирана за преговарачки сто. Али сат откуцава. У Ирану се врши обогаћивање уранијума и то нас дубоко забрињава - рекла је Меркел на маргинама самита Г20 у Риму, пренео је Ројтерс.

Она се обратила након што су лидери САД, Немачке, Француске и Велике Британије позвали председника Ирана Ебрахима Раисија да искористи шансу за могући повратак САД споразуму из 2015. године о иранском нуклеарном програму како би се спречила "опасна ескалација".

САД су се на челу са председником Доналдом Трампом повукле из споразума шест светских сила и Ирана којим се Техеран 2015. обавезао да ће обуставити нуклеарни програм у замену за укидање санкција.
 

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

 

БОНУС ВИДЕО: АНГЕЛИ МЕРКЕЛ ЗАЗВОНИО ТЕЛЕФОН НА САСТАНКУ СА ПУТИНОМ: Његова реакција ће вас одушевити

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТО ЈЕ ИСТИНА Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

"ТО ЈЕ ИСТИНА" Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан назвао је на друштвеној мрежи Икс организацију УСАИД чудовиштем створеним да сломи, сруши и нагриза слободу и независност нација, након чега је милијардер Илон Маск на то одговорио "истина".

23. 02. 2025. у 15:10

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

БРИТАНСКИ министар спољних послова Дејвид Лами изјавио је данас да ће у понедељак објавити листу мера у оквиру новог, великог пакета санкција Русији, пренели су данас британски медији.

23. 02. 2025. у 10:05

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (0)

ХАОС У РУСИЈИ: Репрезентативац Србије прво проглашен за непријатеља Украјине, а потом није могао да верује шта га је снашло у престоници