ДА БИ СЕ ПОБОЉШАО ЖИВОТ ЦИВИЛНОГ СТАНОВНИШТВА: Русија и Кина подстичу Савет безбедности УН да ублажи санкције Северној Кореји

Танјуг

02. 11. 2021. у 07:40

КИНА и Русија оживљавају свој покушај из 2019. године и поново подстичу Савет безбедности УН да ублажи санкције Северној Кореји, укину забране Пјонгјанга на извоз морских плодова, керамике и текстила и одобре либералније услове за увоз рафинисане нафте.

ДА БИ СЕ ПОБОЉШАО ЖИВОТ ЦИВИЛНОГ СТАНОВНИШТВА: Русија и Кина подстичу Савет безбедности УН да ублажи санкције Северној Кореји

Фото Тањуг АП

У прерађеном тексту нацрта резолуције, у који је имао увид извештач Ројтерса, Кина и Русија желе да 15-члани СБ укине санкције „да би се побољшао живот цивилног становништва“ у изолованој азијској држави.

Северна Кореја је под санкцијама УН од 2006. године због свог нуклеарног програма и програма балистичких пројектила.

Нацрт руско-кинеске резолуције укључује и друге мере које су пре скоро две године први пут предложиле Русија и Кина, укључујући и укидање забране Севернокорејцима да раде у иностранству и изузимање међукорејских пројеката изградње железничке и путне инфраструктуре.

Неколико дипломата УН, који су пристали да коментаришу иницијативу Русије и Кине под условом да остану анонимни, сматрају да ће преформулисани, нови нацрт резолуције наићи на малу подршку у СБ УН.

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

 

БОНУС ВИДЕО:

Ко је тровао највећег Путиновог противника?

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДАЊУ САМ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА, НОЋУ СТРИПТИЗЕТА: Мушкарци ме се превише плаше, сама сам последњих седам година (ФОТО)

ДАЊУ САМ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА, НОЋУ СТРИПТИЗЕТА: "Мушкарци ме се превише плаше, сама сам последњих седам година" (ФОТО)

ЖЕНА по имену Хејли Хупер открила је да јој самопоуздање „уништава“ љубавни живот јер мушкарци сматрају да је „превише застрашујућа“.

23. 05. 2025. у 18:06

Коментари (0)

ПОЧЕЛО ЈЕ: Зеленски саопштио најновију вест из Украјине