ТЕСТИРАЊА РУСКИХ СПЕЦИЈАЛАЦА: Ножеви пресекли метак у лету (ВИДЕО)
ТЕЛЕВИЗИЈА „Звезда“ објавила је видео-снимак вежбе на којој је приказано пуцање из аутоматског пиштоља „Стечкин“ у ножеве специјалних јединица „Каратељ“ (онај који кажњава) и „Игла“.
Фото: Принтсцреен/ТВ Звезда
Стручњаци и новинари желели су да се увере да ће сечива моћи не само да издрже директан погодак метка, већ и да могу да га пресеку у лету.
Вежба је изведена на полигону Централног истраживачког института за прецизно инжењерство. Први који је примио ударац био је нож специјалних јединица ФСБ-а „Каратељ“.
Метак је делимично оштетио сечиво и исечен је на неколико комада. Стручњаци су приметили високу поузданост ножа.
Према наводима телевизије, након тога је тестиран универзални борбени нож „Игла“ намењен за подводну борбу. Као и „Каратељ“, успео је да преполови оба метка која су летела ка њему, а једина штета изазвана хицима из аутоматског пиштоља била је благо окрњена боја.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо
ПЕТ ТЕНКОВА КОЈИ СУ ПРОМЕНИЛИ ИСТОРИЈУ: Американци одабрали,а међу њима и легендарни Т-34 (ВИДЕО)
07. 11. 2021. у 15:16 >> 15:20
ТАЈНО РУСКО ОРУЖЈЕ: Амерички медији о новом авиону за осматрање и навођење (ВИДЕО)
06. 11. 2021. у 19:31
НАЈБОЉИ АУТОМАТИ НА СВЕТУ: Руски „Витјаз“ у првих пет према оцени америчког портала
02. 11. 2021. у 23:21
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).
25. 03. 2026. у 10:29
Коментари (3)