ЛАВРОВ УПОЗОРАВА: Ратнохушачко расположење Кијева расте!

Новости онлајн

08. 11. 2021. у 15:01

НАЈНОВИЈА реконструкција украјинске владе повећала је ратнохушачку реторику Кијева, изјавио је руски министар спољних послова Сергеј Лавров.

ЛАВРОВ УПОЗОРАВА: Ратнохушачко расположење Кијева расте!

Фото: ЕПА

- Последње измене у украјинској влади повећале су ратнохушачку реторику те структуре. Између осталог, нови министар одбране је изјавио да, пре свега, Украјина има право да употреби ударне беспилотне летелице и да ће наставити то да ради. Затим је рекао да би Минске споразуме требало заменити нечим другим, где би главну улогу играле САД - рекао је Лавров током конференције за штампу.

С тим у вези, министар је подсетио да је Вашингтон више пута потврдио неопходност имплементације Минских споразума, укључујући и током недавне посете директора ЦИА Вилијама Бернса Москви.

- Ако би САД објасниле новом министру одбране и свим другим члановима кијевског режима на челу са председником Владимиром Зеленским да је то став Вашингтона и да он мора да се поштује, тим пре што је то став и Савета безбедности УН, сматрам да би решење украјинске кризе било знатно убрзано - закључио је шеф руске дипломатије.

Прошле недеље је Врховна рада Украјине именовала новог министра одбране – бившег министра за питања реинтеграције привремено окупираних територија Алексеја Резникова.

Такође, портпарол владе у парламенту Тарас Мељничук на свом Телеграму саопштио је недавно да је пет чланова Владе Украјине поднело оставку на своје функције.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО:

Ко је тровао највећег Путиновог противника?


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска

РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска

РУСКИ ски лист „Взгљад“ саставио је и у уторак објавио „Рејтинг непријатељских влада“ како би показао разлику између држава које се свесно супротстављају Русији и оних које су на ту одлуку „против њихове воље натерале спољнополитичке околности“, преноси Слободна Далмација.

14. 11. 2025. у 16:54

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (0)

ИМАМ ЈЕДНУ СТРАШНУ ВЕСТ Шешељ о самоубиству познатог српског политичара