"РОНАПРЕВ" ПРОТИВ КОВИДА: Европска агенција за лекове (ЕМА) шири списак медикамената

И.С.

09. 11. 2021. у 19:25

ЕВРОПСКА агенција за лекове (ЕМА) спремна је да наредних дана одобри лечење ковида 19 моноклоналним антителима, рекла су данас два неименована извора за агенцију Ројтерс.

РОНАПРЕВ ПРОТИВ КОВИДА: Европска агенција за лекове (ЕМА) шири списак медикамената

Фото АП

ЕМА ће ове недеље дати зелено светло за лечење третманом који су развиле америчка компанија Регенерон и швајцарски Рош, тврди Ројтерсов извор. Коктел антитела се у САД зове РЕГЕН-КОВ, а у осталим земљама се продаје под именом "Ронапрев".

ЕМА ће одобрити ове недеље употребу у ЕУ и коришћење третмана антителима Регкирона, који је развила јужнокорејска компанија Селтрион, додао је извор. Оба третмана антителима се тренутно користе за лечење ковид пацијената који су у ризику да добију тежак облик ковида.

Из седишта ЕМА су одбили да коментаришу наводе о одобравању овог начина лечења, али су рекли да се о томе разговарало на месечном састанку агенције која је одговорна за одобравање лечења.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар орешника и сармата може да уништи читав НАТО у Европи

РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи

КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).

13. 05. 2026. у 12:29

НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ! Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.

11. 05. 2026. у 19:09

Коментари (0)

ПОНИЖЕЊЕ ЗА ТРАМПА: Дошао на ноге Сију, Пекинг му послао поруку коју ће дуго памтити