ШТА ЈЕ МЕРКЕЛОВА ЗАМОЛИЛА ПУТИНА: Разговарали о ситуацији на белоруско-пољској граници

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

10. 11. 2021. у 15:56

РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са одлазећом канцеларком Ангелом Меркел о ситуацији са мигрантима на белоруско-пољској граници, саопштила је прес-служба Кремља.

ШТА ЈЕ МЕРКЕЛОВА ЗАМОЛИЛА ПУТИНА: Разговарали о ситуацији на белоруско-пољској граници

ФОТО: принтскрин твитер

Немачка страна наводи да је Меркелова замолила Путина да утиче на Минск.

„Канцеларка је данас позвала Путина у вези са ситуацијом на белоруско-пољској гранции. Она је истакла да је инструментализација миграната коју спроводи белоруски режим нехумана и неприхватљива и замолила председника Путина да утиче на то“, написао је портпарол немачке владе Штефен Зајберт на Твитер налогу.

Са своје стране, руски лидер је током разговора апеловао на земље ЕУ на остваре директне контакте са Минском у циљу решавања проблема на граници.

-Детаљно је размотрена ситуација са мигрантима на границама Белорусије са земљама ЕУ. Изражена је забринутост због хуманитарних последица мигрантске кризе. Путин и Меркелова су се договорили на наставе разговор на ту тему, наводи се у саопштењу прес-службе Кремља.

Државни гранични комитет Белорусије у понедељак je саопштио да је велика група миграната из земаља Блиског истока и Африке кренула ка белоруско-пољској граници. Увече је Служба саопштила да је ситуација са мигрантима на граници и даље изузетно напета: више од две хиљаде избеглица, укључујући много жена и деце, зауставило се испред пољске ограде на граничној линији. Пољске снаге безбедности их не пропуштају, а мигранти су покушавали да прођу кроз постављену бодљикаву жицу која служи као препрека.

У последње време Литванија, Летонија и Пољска јављају о расту броја приведених илегалних миграната на граници са Белорусијом. Белоруски председник Александар Лукашенко изјавио је да Минск више неће обуздавати прилив илегалних миграната у земље ЕУ – због санкција Запада за то нема ни новца ни снаге.

rs.sputniknews.com

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТО ЈЕ ИСТИНА Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

"ТО ЈЕ ИСТИНА" Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан назвао је на друштвеној мрежи Икс организацију УСАИД чудовиштем створеним да сломи, сруши и нагриза слободу и независност нација, након чега је милијардер Илон Маск на то одговорио "истина".

23. 02. 2025. у 15:10

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

БРИТАНСКИ министар спољних послова Дејвид Лами изјавио је данас да ће у понедељак објавити листу мера у оквиру новог, великог пакета санкција Русији, пренели су данас британски медији.

23. 02. 2025. у 10:05

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (0)

ХАОС У РУСИЈИ: Репрезентативац Србије прво проглашен за непријатеља Украјине, а потом није могао да верује шта га је снашло у престоници