ВОДИТЕ МИГРАНТЕ СВОЈОЈ КУЋИ: Украјинци предлажу немачким посланицима
СЕКРЕТАР Савета за безбедност и одбрану Украјине (СНБО) Алексеј Данилов одговорио је на предлог немачког експерта да се нелегални мигранти из Белорусије распореде у Украјини, те је предложио немачким посланицима да их поведу својој кући.
Фото: Депоситпхотос
-Ми у Савету за националну безбедност и одбрану смо размотрили ту изјаву господина Шмида. Имамо предлог за социјалдемократе Немачке да поведу по два, три, пет миграната кући – ако је мало места у Бундестагу, нека их воде својој кући, рекао је Данилов, коментаришући предлог стручњака за спољнополитичка питања фракције Социјалдемократске странке у немачком Бундестагу Нилса Шмита да Украјина преузме мигранте са пољско-белоруске границе.
Данилов је упитао из ког разлога би Украјина требало да преузме мигранте, ако би њима требало да се позабави немачка страна.
-Чудно је када нам Немци говоре шта да радимо поводом тога, огорчен је секретар СНБО.
Истовремено је поручио да ће Украјина адекватно деловати у случају да се понови ситуација када су нелегални мигранти пробили белоруско-пољску границу.
-У случају пробијања границе, алгоритам деловања ће бити адекватан, у складу са нашим законом. Снага и средстава ће бити више него довољно. Разговарали смо о том питању, рекао је Данилов.
Раније је министар унутрашњих послова Украјине Денис Монастирски изјавио да ће у случају сценарија „вештачког“ кретања миграната ка граници његове земље реакција снага безбедности бити оштра.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо
ШТА ЈЕ МЕРКЕЛОВА ЗАМОЛИЛА ПУТИНА: Разговарали о ситуацији на белоруско-пољској граници
10. 11. 2021. у 15:56
ИСПИТУЈЕ ПОТЕНЦИЈАЛНО РАТИШТЕ: Русија открила сврху америчких маневара на Црном мору
09. 11. 2021. у 13:41
КАКО КИЈЕВ ДА НАСТАВИ РАТ У ДОНБАСУ: Мирољубиви савети бившег амбасадора САД у Москви
08. 11. 2021. у 22:16
НЕМА РУСКИХ ТРУПА НА ГРАНИЦИ! Кијев зачуђен писањем америчких медија о гомилању трупа
07. 11. 2021. у 16:25
БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)
ВЛАДИМИР Зеленски највероватније користи дрогу, све што говори је манипулација или лаж и представља највећу препреку миру и опстанку Украјине, изјавила је Јулија Мендел, бивши прес-секретар украјинског председника.
12. 05. 2026. у 14:48
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (2)