ГАДАФИЈЕВ СИН СЕ КАНДИДУЈЕ НА ИЗБОРИМА: Саиф ал Ислам жели на чело Либије
САИФ ал Ислам Гадафи, син бившег либијског лидера Муамера Гадафија, кандидовао се данас за председничке изборе у тој земљи.

Фото: AP Photo/Pier Paolo Cito/ЕПА/Депоситпхотос
Избори би требало да буду одржани 24. децембра.
Саиф ел Ислам Гадафи био је у затвору од 2011. године, односно од револуције у тој блискоисточној земљи у којој је убијен његов отац.
Саиф ел Ислам, чије име значи "мач ислама", сматрао се наследником покојног либијског лидера Муамера Гадафија, а пре "Арапског пролећа" 2011. године живео је у Лондону.
Непосредно пре револуције залагао се за демократске реформе, а током устанка он је захтевао окрутне мере против побуњеника.
Када су либијски побуњеници, које је подржао НАТО, освојили Триполи, он је побегао на југ земље, а ухапсила га је бригада Абу Бакр ел Садик у Сахари.
(РТС)
БОНУС ВИДЕО: ШОКАНТАН ВИДЕО - Авганистанац стоји на спољашњем делу америчког авиона и снима евакуацију
Препоручујемо

РУСКО ОРУЖЈЕ СТИЖЕ У БЕЛОРУСИЈУ! Авиони, хеликоптери - ако затреба и С-400
14. 11. 2021. у 11:50

АМЕРИКАНЦИ УБИЛИ 70 ЖЕНА И ДЕЦЕ У СИРИЈИ: Њујорк тајмс објавио стравичне детаље масакра
14. 11. 2021. у 10:06

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове
ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.
05. 09. 2025. у 19:51
Коментари (0)