АКЦИЈА ТУРСКЕ ПОЛИЦИЈЕ: Ухапшен осумњичени за убиство председника Хаитија

Биљана Ристивојевић

16. 11. 2021. у 08:31

ТУРСКЕ власти ухапсиле су човека који се сматра важним осумњиченим за јулско убиство председника Хаитија Жовенела Моиза, изјавио је касно синоћ министар спољних послова Хаитија Клод Жозеф.

АКЦИЈА ТУРСКЕ ПОЛИЦИЈЕ: Ухапшен осумњичени за убиство председника Хаитија

Фото: Принтскрин/Јутјуб

Моиз, 53-годишњи председник Хаитија који је ступио на дужност 2017. године, убијен је у јулу из ватреног оружја у својој приватној резиденцији, а његова супруга је рањена у том нападу, преноси Ројтерс.

Група колумбијских плаћеника сматра се главним осумњиченима иако до сада нико није оптужен нити осуђен у вези са овим атентатом.

- Управо сам разговорао телефоном са турским министром, мојим пријатељем Мевлутом Чавушоглуом и захвалио Турској на хапшењу Самира Хандала, једног из групе важних осумњичених у истрази убиства председника Моиза - навео је министар спољних послова Хаитија Клод Џозеф на Твитеру.

Турски медији су пренели данас да је Хандал, за којим је расписана црвена Интерполова потерница, ухапшен у транзиту аеродрома у Истанбулу на путу из САД у Јордан.

БОНУС ВИДЕО: КАКО ПРОВЕРИТИ РАДНИ СТАЖ: Јелица Тимотијевић из ПИО фонда у новој епизоди Фт1П
 

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
(МАПА) КРАЈЕМ ЛЕТА ЧЕКА НАС КАТАСТРОФА: Морске температуре на рекордном нивоу, велики ризик од разорних олуја

(МАПА) КРАЈЕМ ЛЕТА ЧЕКА НАС КАТАСТРОФА: Морске температуре на рекордном нивоу, велики ризик од разорних олуја

ИСТОРИЈСКИ топлотни талас који је захватио Медитеран и Европу подигао је температуру мора на рекордне нивое, повећавајући ризик од разорних поплава и екстремних временских непогода широм јужне Европе у наредним месецима, пише сајт Severe Weather Europe.

01. 07. 2025. у 13:58

МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.

01. 07. 2025. у 11:45

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)

МНОГИ га сматрају најбољим израелским шпијуном икада. Са лажним идентитетом сиријског муслимана рођеног у Либану, Ели Коен је имао један циљ - да као оперативац Мосада сазна поверљиве информације које ће користити Израелу.

01. 07. 2025. у 12:48

Коментари (0)

ХИТНА ЕВАКУАЦИЈА: Поплаве и клизишта, саобраћај заустављен (ВИДЕО)