АСТРАЗЕНЕКА САОПШТИЛА: Коктел антитела нуди 83 одсто заштите од вируса корона

Танјуг

18. 11. 2021. у 09:42

БРИТАНСКО-шведска фармацеутска компанија "АстраЗенека" је саопштила данас да њен лек, коктел антитела против коронавируса, нуди 83 одсто заштите током шест месеци.

АСТРАЗЕНЕКА САОПШТИЛА: Коктел антитела нуди 83 одсто заштите од вируса корона

Фото: Depositphotos

У ранијим студијама се тврдило да поменута терапија, названа АЗД7442, пружа 77 одсто заштите од симптоматске болести након три месеца, преноси агенција Ројтерс.

- Нови подаци иду у прилог све већем броју доказа који подржавају могућност да АЗД7442 направи значајну разлику у превенцији и лечењу ковида-19 - изјавио је потпредседник компаније Мене Пангалос.

Фармацеутска компанија је, такође, саопштила да је одвојена студија спроведена над пацијентима са благим до умереним ковидом-19 показала да је већа доза АЗД7442 смањила ризик од погоршања симптома за 88 одсто када се даје у року од три дана од првих симптома.

БОНУС ВИДЕО:

БАКА (90) ПРВА НА СВЕТУ ПРИМИЛА ФАЈЗЕРОВУ ВАКЦИНУ: Британија започела вакцинацију против короне

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.

01. 07. 2025. у 11:45

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)

МНОГИ га сматрају најбољим израелским шпијуном икада. Са лажним идентитетом сиријског муслимана рођеног у Либану, Ели Коен је имао један циљ - да као оперативац Мосада сазна поверљиве информације које ће користити Израелу.

01. 07. 2025. у 12:48

Коментари (0)

СТИХОВИ КОЈИ СЕ ПАМТЕ: Књижевно вече са Небојшом Миловановићем у Фондацији Mozzart „Поезија жива” по други пут очарала публику