НА ГРАНИЦИ ВИШЕ НЕМА МИГРАНАТА: Белорусија обавестила Пољску о стању код железничког прелаза Кузници (ФОТО)
БЕЛОРУСКИ граничари обавестили су пољску страну да у близини пункта Кузница више нема миграната и да желе да наставе са радом, наводи се у саопштењу Пољске граничне страже.
Фото Танјуг/АП
-Председавајући Државног граничног комитета Републике Белорусије генерал Анатолиј Лапо одговорио је на јучерашње писмо у којем се упозорава на затварање железничког прелаза у Кузници. Белоруска страна желела би да обнови саобраћај на граничном прелазу Брузги-Кузница. Истовремено, белоруска страна изјављује да тамо више нема људи који би могли да представљају претњу пољским службама, наводи се у саопштењу.
Гранични прелаз Кузница затворен је пре десет дана на иницијативу пољске стране због мигрантске кризе. У његовој близини окупио се велики број миграната који су на јуриш покушали да упадну на територију Пољске. Пољска је у четвртак поставила Белорусији ултиматум обећавши да ће затворити железнички прелаз у Кузници, ако се ситуација на поправи до 21. новембра.
Мигрантска криза на граници Белорусије са Летонијом, Литванијом и Пољском, куда су се од почетка године упутили мигранти, заоштрила се 8. новембра. Неколико хиљада миграната дошло је до белоруско-пољске границе и не напушта пограничну зону. Неки од њих покушали су да уђу у Пољску разбијајући ограду од бодљикаве жице. Земље Европске уније оптужују Минск за намерну ескалацију кризе и позивају на увођење санкција. Председник Белорусије Александар Лукашенко сматра да су за ову ситуацију криве саме западне земље, због чијих дејстава људи беже од рата.
rs.sputniknews.com
БОНУС ВИДЕО: "ФТ1П" даје одговор, како да оснујете предузеће?
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ВОДЕНИМ ТОПОВИМА ПО МИГРАНТИМА: Пољаци користе сва средства да одбију непожељне госте од границе
16. 11. 2021. у 20:17 >> 20:18
МОРАВЈЕЦКИ ТРАЖИ ИНТЕРВЕНЦИЈУ НАТО: Алијанса мора да предузме конкретне кораке
14. 11. 2021. у 14:33
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи
КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).
13. 05. 2026. у 12:29
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (0)