ДРУГИ КРУГ ПРЕДСЕДНИЧКИХ ИЗБОРА У БУГАРСКОЈ: Вечерас коначни исход борбе Радева и Герџикова
У БУГАРСКОЈ се данас одржава други круг председничких избора.
Фото Танјуг/АП
Право гласа има око 6,7 милиона грађана, а борбу за шефа државе воде два кандидата - актуелни председник Румен Радев, кандидат бугарских социјалиста и неколико политичких удружења, и ректор Универзитета у Софији Анастас Герџиков, кога подржава некадашња владајућа странка Грађани за европски развој Бугарске.
Ова два кандидата су добила највећу подршку бирача у првом кругу избора одржаном 14. новембра: 49,41 одсто бирача гласало је за Радева, док је 22,82 одсто пружило подршку Герџикову.
За победу у другом кругу председничких избора потребно је да један кандидат добије просту већину гласова. Изборе ће пратити око 4.000 посматрача, а први незванични резултати гласања очекују се вечерас око 20.00 часова, након затварања бирачких места, отворених јутрос у седам часова.
БОНУС ВИДЕО: "ФТ1П" даје одговор, како да оснујете предузеће?
Препоручујемо
АМЕРИЧКИ ГЕНЕРАЛ ПРИЗНАО: Русија супериорнија од САД по хиперсоничним капацитетима
21. 11. 2021. у 09:51
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса
НАЈБОЉА тенисерка планете Арина Сабаленка неће се такмичити у завршници Ролан Гароса.
03. 06. 2026. у 15:48
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)