МОСКВА ПОДСЕЋА САД НА НЕПЛАЋЕНИ ДУГ?! Руски пуковник о тврдњама адмирала Попова о подморници Курск

Novosti online

22. 11. 2021. у 15:50

АДМИРАЛ Вјачеслав Попов, бивши командант руске Северне флоте, тврди да је руска нуклеарна подморница Курск 2000. године потонула након судара са НАТО подморницом, а стигао је и одговор пензионисаног руског пуковника Виктора Баранеца.

МОСКВА ПОДСЕЋА САД НА НЕПЛАЋЕНИ ДУГ?! Руски пуковник о тврдњама адмирала Попова о подморници Курск

Фото: Депоситпхотос/Принтсцреен

Баранцу није сасвим јасно зашто је адмирал баш сада одлучио да поново покрене ово питање. Он не искључује да је до тога могло доћи због погоршаних односа Русије и САД.

Зато је Москва, кроз уста Попова, одлучила да подсети свет на неплаћени „дуг”. Он је нагласио да су стручњаци у прошлости били озбиљни по питању верзије о умешаности Запада у погибију руских морнара, тако да је Попов можда у праву у својим нагађањима.

- САД нису негирале присуство своје подморнице у зони трагедије, која је, иначе, истог дана одјурила у једну од лука у Норвешкој на поправку - каже Баранец за РИА ФАН.

Попов је раније рекао да је подморница НАТО-а пратила подморницу Курск и превише јој се приближила, услед чега је дошло до судара. Према званичној верзији, узрок трагедије била је експлозија торпеда на броду и накнадна детонација муниције.

БОНУС ВИДЕО: "ФТ1П" даје одговор, како да оснујете предузеће?

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

Коментари (0)

ВЛАХОВИЋ ЗА ПРЕКИД ЈУВЕОВЕ ЦРНЕ СЕРИЈЕ: Реал Мадрид је у одличном ритму, а низ победа код куће улива страх у кости свим противницима