ОТКРИВЕН МОГУЋИ УЗРОК ТРАГЕДИЈЕ: Тела свих погинулих у македонском аутобусу имала тешке опекотине, огласили се надлежни (ФОТО/ВИДЕО)
КАО могуће узроке несреће македонског аутобуса у Бугарској, директор бугарске полиције Борислав Сарафов навео је "грешку возача или засада неутврђену техничку неисправност" возила, јавила је агенција МИА.
Фото: Профимедиа
Бугарски министар унутрашњих послова Бојко Рашков рекао је да је заштитна ограда ауто-пута пробијена и да је пожар у аутобусу можда избио као последица контакта возила са оградом.
Најмање 46 људи погинуло је када се запалио аутобус северномакедонских таблица на ауто-путу у западној Бугарској.
Несрећу је преживело седморо путника, који су збринути у болници у Софији и сада се налазе у стабилном стању, изјавио је један званичник службе хитне помоћи.
Министар Рашков је у међувремену изјавио да је установљено да су тела свих погинулих имала тешке опекотине, пренео је Би-Би-Си.
Из Скопља је стигла потврда да се премијер Северне Македоније Зоран Заев упутио у Бугарску и да су са њим кренули министар здравства Венко Филипче и министар спољних послова Бујар Османи.
Заев је потврдио да су се ка Бугарској упутили и припадници северномакедонских надлежних служби, а бугарска БТА је јавила да су и бугарски председник Румен Радев и премијер Стефан Јанев на месту трагичне несреће.
Јанев је потврдио новинарима да је истрага у току и упутио је изразе саучешћа породицама настрадалих.
- Догодила се страшна трагедија, немам ништа добро да кажем. Оставимо истражне органе да обаве свој посао - поручио је Јанев.
Већина жртава несреће су грађани Северне Македоније, саопштио је раније званичник амбасаде Северне Македоније у Софији, а агенција МИА пренела је да је међу погинулима и 12 малолетних лица, од којих су двојица били браћа близанци.
Аутобус, који се враћао из Истанбула, синоћ око 9 сати прешао је границу на прелазу Капетан Андрејево, а бугарски медији су пренели да се несрећа догодила јутрос око 3 сата на ауто-путу Софија—Благојевград, код места Боснек, на 31. километру од Софије.
На овом делу ауто-пута догодила се тешка саобраћајна несрећа 1996. године, у којој је погинуло 16 људи.
Препоручујемо
Требало је да буде нови Путин - једна грешка му није опроштена: Ко је био Сергеј Иванов
27. 06. 2026. у 12:00
ТЕШКЕ РЕЧИ ИЗ ВАШИГТОНА: Зеленски увео Украјину у рат који не може да добије!
27. 06. 2026. у 11:22
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (1)