ЈЕДИНА ИЗОСТАЛА ДРЖАВА У РЕГИОНУ: БиХ ипак без учешћа на Бајденовој виртуелној конференцији

24. 11. 2021. у 10:19

БОСНА и Херцеговина је и званично једина држава региона која није добила позив за учешће на Конференцији о демократији у организацији америчког председника Џозефа Бајдена.

ЈЕДИНА ИЗОСТАЛА ДРЖАВА У РЕГИОНУ: БиХ ипак без учешћа на Бајденовој виртуелној конференцији

Фото: Принтскрин

Стејт департмент је јуче објавио коначну листу земаља учесница, на којој се налазе све земље Западног Балкана, осим БиХ.

Сарајевска Н1 ТВ пише да се тако ова држава нашла у друштву Кине и Русије, које такође нису позване да учествују на овој Конференцији.

Подсећају да су медији почетком месеца пренели да је позив упућен представницима 100 земаља, међу којима су Албанија, Црна Гора и Северна Македонија, али су се уз ове три земље на коначној листи учесница из региона нашле Србија и Косово*.

Бајден је домаћин Конференције која ће бити одржана виртуелно 9. и 10. децембра, а дневни ред још није објављен.

БОНУС ВИДЕО:

Брнабић: Синдикат "Слога" за мене нема кредибилитет

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.

30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

ЕВОЛУЦИЈА ЧУВАЊА КАПИТАЛА: Од античких кованица до савремених финансијских стратегија