ОСТАВКА ПРВОГ ДАНА: Ново изабрана шведска премијерка напустила место првог министра

ПРВОГ дана по избору шведска премијерка Магдалена Андерсон поднела је оставку.

ОСТАВКА ПРВОГ ДАНА: Ново изабрана шведска премијерка напустила место првог министра

Фото: АП

Шведски парламент данас је изабрао Магдалену Андерсон, председницу Социјалдемократске партије, за новог премијера, чиме је постала прва жена на челу шведске владе у историји те земље.

Андерсон је изабрана да замени Стефана Левена на месту лидера странке и премијера, који је раније ове године напустио те две функције, преноси агенција АП.

Бивша министарка финансија Андерсон ће се, колико већ данас, суочити са првом кризом, јер ће владин предлог закона о буџету вероватно бити одбачен, оцењује агенција Ројтерс.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?