СНАГЕ ЗА ГЛОБАЛНО РЕАГОВАЊЕ: Велика Британија повећава своје војно присуство у свету
ВЕЛИКА Британија намерава да повећа своје глобално војно присуство у наредним годинама у циљу ефикаснијег реаговања на могуће претње у различитим деловима света, наводи се у плану модернизације копнених снага Краљевских оружаних снага који је објавило британско Министарство одбране.
Фото: принтскрин јутјуб
У документу који носи назив „Војник будућности“ истиче се да ће главна „копнена регионална чворишта“ бити базирана у Немачкој, Кенији и Оману.
Поред тога, на бази 16. десантно-јуришне бригаде и прве ваздухопловне бригаде биће формиране снаге за глобално реаговање које се по потреби могу ангажовати како приликом војних операција, тако и за пружање хуманитарне помоћи.
Фото: Twitter@DefenceHQ
Снаге за глобално реаговање биће оснажене додатним моторизованим батаљоном, батаљоном деминера, логистичким батаљоном, артиљеријском батеријом, као и хеликоптерима „Апачи“ и „Чинук“ нове модификације.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо
ИСПОВЕСТ БРИТАНСКОГ СНАЈПЕРИСТЕ: Био сам на Косову, у БиХ, али овде је било најгоре!
19. 11. 2021. у 23:39
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса
НАЈБОЉА тенисерка планете Арина Сабаленка неће се такмичити у завршници Ролан Гароса.
03. 06. 2026. у 15:48
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (1)