ЏИХАДИСТА ОСТАВИО ДЕВОЈЧИЦУ (5) ДА УМРЕ НА СУНЦУ: Осуђен на доживотну казну због геноцида

Новости онлајн

30. 11. 2021. у 13:21

НЕМАЧКИ суд осудио је џихадисту Исламске државе из Ирака на доживотну казну затвора због геноцида над Језидима.

ЏИХАДИСТА ОСТАВИО ДЕВОЈЧИЦУ (5) ДА УМРЕ НА СУНЦУ: Осуђен на доживотну казну због геноцида

Фото: Принтскрин/Дејли мејл

Судија суда у Франкфурту рекао је да је Таха Ал-Џумајли "крив за геноцид, за злочин против човечности који је резултирао смрћу".

Ово је први пут да је суд пресудио да злочини почињени над Језидима представљају геноцид, које су истражитељи УН већ препознали као такав.

Тужиоци су рекли да су бивши члан Исламске државе и његова жена заробили девојчицу и њену мајку, припаднице Језида, у Ираку.

Након тога је девојчицу везао ланцима на сунцу, где ју је оставио да умре од врућине и неухрањености.

То је била казна јер се упишкила у кревету, рекли су тужиоци. Њена мајка је сведочила на суђењу, преноси Еуроњуз.

Џенифер В. је осуђена на одвојеном суђењу у Минхену јер није предузела никакве кораке да спречи убиство девојчице.

Тим УН који истражује геноцид рекао је Савету безбедности у мају да је ИСИС покушао да уништи Језиде, погубивши хиљаде и поробивши хиљаде других.

Жене и деца Језида су отети и изложени силовањима и сексуалном насиљу, рекли су истражитељи.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: Кључан је био позив једног човека

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"

У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.

11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад орешником?

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?

РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.

10. 05. 2025. у 12:06

ДА ЛИ СЕ МАКРОН ДРОГИРА? Јованино питање изазвало смех у студију: Како да се носе с толиком проблемима...

"ДА ЛИ СЕ МАКРОН ДРОГИРА?" Јованино питање изазвало смех у студију: "Како да се носе с толиком проблемима..."

ВОДИТЕЉКА Јована Јоксимовић у јутарњем програму на телевизији К1 дотакла се теме Емануела Макрона и спорне ситуације са марамицом и сумњом о употреби опијата, која се проширила друштвеним мрежама.

13. 05. 2025. у 16:57

Коментари (0)

СВЕСТАН САМ СЕБЕ, А И ГОДИНА: Слукас открио када ће тачно у пензију