"ТО ЈЕ ОПАСНОСТ" Путин забринут због обимних војних вежби у близини граница у близини Русије
ОБИМНЕ војне вежбе у близини руских граница представљају опасност по Русију и изазивају њену забринутост, рекао је председник Русије Владимир Путин.

Фото: ЕПА
- Руска Федерација је забринута због тога што се у близини њених граница одржавају велике војне вежбе, укључујући и оне непланиране, као што је то недавно било у Црном мору када су, 20 километара од наше границе, летели стратешки бомбардери опремљени високо прецизним оружјем а могу да буду опремљени и нуклеарним наоружањем. Све то представља претњу по нас - рекао је Путин на пленарној седници инвестиционог форума „ВТБ капитала“ под називом „Русија зове!“.
Упитан да ли је могућ улазак руских снага у Украјину руски председник је подсетио да се о таквој опасности говорило и почетком године, када је Русија одржавала вежбе.
- Али, као што видимо, то се није десило. Ствар није у томе да ли уводити војску или не, ратовати или не. Ствар је у томе да се нормализују односи у циљу праведнијег и одрживијег развоја и уз узимање у обзир безбедносних интереса свих учесника међународних односа - рекао је Путин.
Ако сви буду ка томе искреније стремили, „нико неће бити ничим угрожен“, рекао је он и подсетио на изазове са којим се суочавају становници Донбаса.
- Што се тиче претњи, за људе који живе у за сада непризнатим републикама – ЛНР и ДНР – такође постоји стална опасност због премештања војних јединица у близини њихових територија - указао је Путин.
Подсетимо, Кијев и Запад у последње време оптужују Москву за „агресивне акције “код граница Украјине.
Портпарол Кремља Дмитриј Песков рекао је да Русија премешта војску на сопственој територији, да никога не угрожава и да због тога нико не треба да се узнемирава.
(Спутњик)
Препоручујемо

ДОНБАС ЗАХВАЛАН ПУТИНУ: Порука значајна за опстанак, повећаће се број запослених
15. 11. 2021. у 19:46

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

"СЛАГАЛИЦА" ОВО НЕ ПАМТИ: Такмичар од беса полупао тастер
КВИЗ "Слагалица" ретко има несвакидашње ситуације током емитовања, али се необични тренуци дешавају, као и у сваком програму уживо.
29. 06. 2025. у 14:51
Коментари (2)