ПОРУКА КИЈЕВУ ИЗ ДОНБАСА: У случају рата позваћемо Русију у помоћ
ЛИДЕР самопроглашене Доњецке Народне Републике (ДНР) Денис Пушилин изјавио је да не искључује могућност да се Русији обрати за помоћ у случају да у Донбасу дође до војних акција великих размера.
Фото: Депоситпхотос/Принтсцреен
-Наравно, ослањамо се на своје снаге, али, узимајући у обзир да Украјина све више увлачи спољне снаге, што одлично видимо - број вежби САД и НАТО-а се повећао у поређењу са прошлом годином, а према плану за следећу годину још озбиљније ће се повећати. Биће тешко. У сваком случају, реаговаћемо у складу са ситуацијом, рекао је он за телевизију „Росија 24“.
Одговарајући на питање да ли постоји могућност да затраже помоћ од Русије, рекао је да и то не искључује.
Пушилин је и подвукао да се Оружане снаге ДНР-а налазе у повишеној борбеној готовости.
Подсетимо, украјинске власти су у априлу 2014. године покренуле војну операцију против Доњецке и Луганске Народне Републике које су прогласиле независност након државног преврата у Украјини у фебруару 2014. Кијев не признаје ДНР и ЛНР и сматра територије ових двеју република окупираним, а устаничке снаге терористичким. Питање решавања ситуације у Донбасу разматра се, између осталог, и на састанцима у контакт групе у Минску, која је од септембра 2014. године усвојила три документа који регулишу кораке за деескалацију сукоба. Међутим, и након споразума о примирју између сукобљених и даље долази до размене ватре.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо
КИЈЕВ У СТРАХУ ОД ИНВАЗИЈЕ ИЗ БЕЛОРУСИЈИ: Шаљу додатне снаге на границу
02. 12. 2021. у 17:54
КИЈЕВ ТРАЖИ ОДШТЕТУ ОД НЕМАЧКЕ: Берлин да плати за изгубљено културно благо
01. 12. 2021. у 22:19
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЈОВАНИН НОВИ ДЕЧКО: Спортиста, бизнисмен, син југословенског рекордера (ФОТО)
ВОДИТЕЉКА Јована Јеремић већ неко време ужива у љубави са боксером Милошем Стојановићем Тигром, сином југословенског кикбоксера Гидре који је поставио светски рекордер.
04. 12. 2025. у 12:31
Коментари (3)