СЈАЈНЕ ВЕСТИ ЗА ТУРКЕ: Ердоган открио о чему се ради
ПРЕДСЕДНИК Републике Турске Реџеп Тајип Ердоган изјавио је како ће минималне плате у Турској бити усклађене тако да ће бити надокнађени губици, чиме ће бити растерећени грађани с ниским примањима.

Фото: Профимедиа/Emmanuel DUNAND
Ердоган је боравио у југоисточном турском граду Сиирту, где је на Тргу Демократије 15. јула свечано отворио више завршених инфраструктурних пројеката, међу којима мост Зарова, брану и хидроцентралу Сирван, те погон за производњу металног цинка.
- Млади можда не знају, али вратимо се 20 година уназад. Да ли је овде постојао аеродром, да ли овде уопште било путне инфраструктуре, да ли смо имали универзитет - упитао је Ердоган, напомињући како данас Сиирт све то има.
Говорећи о фабрици за производњу металног цинка, Ердоган је рекао како је то највећа индустријска инвестиција у овом граду.
- Кренуће с 50.000 тона производње годишње, а уз додатна улагања повећаће се на 120.000, а потом и на 250.000 тона капацитета - рекао је Ердоган.
Говорећи о економској ситуацији, Ердоган је рекао како су резерве Централне банке Турске износиле 27,5 милијарди те да су данас порасле на 126 милијарди долара.
- Растеретићемо грађане с ниским примањима тако што ћемо минималну плату ускладити и поставити на ниво који ће надокнадити губитке - поручио је Еродган.
Подвукао је како ће увек бити уз произвођаче и послодавце.
- Увек ћемо бити на страни произвођача и послодавца. Бићемо уз вас с ниским каматама - поновио је Ердоган, те додао: - За не тако дуго времена, ако Бог да, сва та кретања цена и курса ставићемо на разумну и стабилну линију.
(ТРТ)
Препоручујемо

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита
СВАКЕ године, упркос молбама и апелима, велики број људи пали стрљику и на тај начин долази до пожара у којима страдају туђи усеви, али нажалост и животи невиних бића.
27. 06. 2025. у 16:50
Коментари (0)