ВИСОКЕ КАЗНЕ ЗА ОНЕ КОЈИ СЕ ПРОТИВЕ: Расте подршка обавезној вакцинацији у Аустрији
У АУСТРИЈИ расте стално подршка најављеном увођењу обавезне вакцинације, показују истраживања.
Фото: АП
Свега 32 одсто грађана је стриктно против обавезне вакцинације, произилази из истраживања за телевизију АТВ.
На другој страни, 53 процента у потпуности подржава меру коју влада намерава да уведе због великог броја грађана који одбијају да се вакцинишу против корона вируса.
Када је реч о политичкој припадности, највећа подршка са 89 одсто влада међу присталицама владајуће Народне партије Аустрије (ОВП), и међу бирачима опозиционе Социјалдемократске партије (СПО) са 75 одсто.
Највећи отпор је код бирача Слободарске партије (ФПО), где се чак 90 одсто противи обавезној вакцинацији.
Такође, 63 одсто грађана подржава и високе казне за оне који се буду супротставили обавезној вакцинацији.
Истраживање за недељник "Профил" показује да 34 одсто грађана сматра да невакцинисани треба сами да плате трошкове лечења у случају хоспитализације.
Исто тако 23 одсто се изјашњава за новчане казне, а четири одсто тражи и забрану доласка на рад, док два одсто жели "друге" санкције.
Препоручујемо
ВЕЋИНА НЕМАЦА ЗА ОБАВЕЗНУ ВАКЦИНАЦИЈУ: Близу две трећине људи подржало би овај предлог
05. 12. 2021. у 11:17
Америчка амбасада издала хитно упозорење: Велики ризик од напада
Америчка амбасада у Багдаду издала је данас безбедносно упозорење највишег степена на повећан ризик од напада на америчке грађане и објекте у Ираку, укључујући и подручје Ирачког Курдистана.
20. 04. 2026. у 16:58
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Колику пензију има Ангела Меркел? Бројка ће вас изненадити! А то није крај - једна ствар донела јој богатство
АНГЕЛА Меркел у пензији живи боље него икад!
20. 04. 2026. у 12:46
Коментари (1)