ЛУКАШЕНКО УЗВРАЋА УДАРАЦ: Белорусија узвратила санкцијама Западу
БЕЛОРУСИЈА је забранила летове авиокомпанијама из Европске уније и Велике Британије, а забрањен је увоз и робе са Запада, након што су западноевропске земље увеле санкције Минску.
Фото: ЕПА
Мере долазе као одговор на притисак нелегалним санкцијама усмереним ка подривању белоруског суевернитета и добробити становника Белорусије, саопштило је данас министарство спољних послова Белорусије, пренео је АП.
Влада у Минску још није објавила листу забрањене робе са Запада.
Прошле недеље су ЕУ, САД, Канада и Велика Британија увеле санкције десетинама белоруских званичника, организација и компанија, а ЕУ је навела да је циљала особе које су учествовале у "хибридном нападу" на европски блок слањем миграната на границе Пољске, Литваније и Летоније.
И белоруској авиокомпанији Белавији забрањено је да улази у земље чланице ЕУ.
Председник Белорусије Александар Лукашенко изјавио је данас да санкције неће нанети "никакву опипљиву штету".
- Наравно, нема ничег доброг у овоме. Али нема разлога лећи на земљи, ставити руке на груди и умрети - додао је Лукашенко.
Препоручујемо
МАРИН ЛЕ ПЕН О БРИСЕЛУ: Европска унија се понаша као ватрогасац и пироман у исто време
06. 12. 2021. у 17:00
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (1)