НОРВЕШКА УВЕЛА СТРОЖЕ МЕРЕ: Због ширења вируса корона ограничен број гостију у кућама
НОРВЕШКА влада увела је данас строжа правила како би ограничила ширење корона вируса, која укључују ограничење броја посетилаца у приватним домовима и времена до којег барови и ресторани могу да служе алкохолна пића.

Фото: ЕПА
Према тим правилима, у једном домаћинству не сме боравити више од десет посетилаца, а људи морају да држе дистанцу од најмање једног метра од свих који нису чланови истог домаћинства, преноси Ројтерс.
Служење алкохолних пића ограничено је до 23.00 сата, рекао је норвешки премијер Јонас Гар Стере.
- Стварно смо желели да смо готови са пандемијом, али ситуација је сада толико озбиљна да морамо да уведемо нове мере како бисмо задржали контролу. Зато ће божићни празници изгледати другачије ове године - навео је премијер.
Мере се засада уводе на четири недеље, преноси Ројтерс.
У Норвешкој је последњих недеља забележен пораст броја заражених и хоспитализованих због корона вируса.
Од почетка пандемије у овој земљи је регистровано 289.611 случајева корона вируса, док је 1.096 људи преминуло од последица ове инфекције, показују подаци сајта “Worldometers”.
Препоручујемо

НОВИ СОЈ СТИГАО ДО НОРВЕШКЕ: Откривена прва два случаја инфекције омикрон варијантом
01. 12. 2021. у 13:02

ИЗВЕШТАЈ ИЗ ЈУЖНЕ АФРИКЕ: Омикрон делимично отпоран на Фајзер, трећа доза потребна
07. 12. 2021. у 23:42

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

ГОВОРИО САМ "НЕМОЈ", НИЈЕ МЕ ПОСЛУШАО: Хасан продао кућу, син му се коцкао - "То су златни гени"
“Немој то сине, тата је прошао све”
22. 10. 2025. у 10:27
Коментари (0)