ЗАХАРОВА ЈЕДНОМ РЕЧЕНИЦОМ "МАТИРАЛА" ЗАПАД: Изјавом о Асанжу оголила њихово лицемерје
ОДЛУКА Апелационог суда Енглеске и Велса којом се дозвољава екстрадиција Џулијана Асанжа Америци је срамотна, оценила је портпаролка руског Министарства спољних послова Русије Марија Захарова.
Фото: Профимедиа
- Та срамотна пресуда у оквиру политичког процеса против новинара и јавног посленика је још један вид крволочног погледа на свет англосаксонског тандема. Достојно је Запад обележио Међународни дан људских права и завршетак "Самита за демократију" - написала је Захарова на свом Телеграм каналу.
Раније данас британски суд је пресудио да Џулијан Асанж може да буде изручен Америци, на основу жалбе америчке владе.
Вашингтон жели да суди 50-годишњем држављанину Аустралије и оснивачу "Викиликса" због објављивања поверљивих војних докумената у вези са америчким ратовима у Авганистану и Ираку.
(Спутњик)
Препоручујемо
АСАНЖА ШАЉУ У САД? Британски суд усвојио жалбу Американаца, прети му 175 година робије
10. 12. 2021. у 11:28
ОРБАН У НОВОЈ АКЦИЈИ ПРОТИВ МИГРАНАТА: Тражи формирање широког фронта европских партија
10. 12. 2021. у 11:15
БРУТАЛАН НАПАД ИРАНА НА АМЕРИЧКИ РАТНИ БРОД: Погледајте како је то изгледало, одјекнула огромна експлозија (ВИДЕО)
ИРАН објавио снимак напада на амерички ратни брод у водама УАЕ.
11. 05. 2026. у 11:54
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
БРАЋО САВЕЗНИЦИ, ШТА ТО РАДИТЕ? Руси бесни, Путин упозорава: "И Украјина је хтела у ЕУ, видите шта јој се десило - боље одржите референдум"
"ПРАТИМО последице дешавања око Украјине. А где је то почело? Са тежњом Украјине да се придружи Европској унији."
10. 05. 2026. у 17:21 >> 17:33
Коментари (0)