"ОВО ЈЕ ДИСТОПИЈА!" Сноуден: Џулијан Асанж један од најдуже затворених политичких затвореника у западном свету
БИВШИ агент Централне обавјештајне агенције Едвард Сноуден рекао је данас да је случај Џулијана Асанжа прожет корупцијом на свим нивоима и да медијска бука око оснивача "Викиликса" представља дистопију.
Танјуг
- Џулијан Асанж је један од најдуже затворених политичких затвореника у западном свету. Сваки ниво случаја који се води против њега прожет је корупцијом и злоупотребом процеса. Људи то оправдавају рецитовањем мимова да би показали своју оданост. Ово је дистопија - написао је Сноуден на Твитеру.
Он је реаговао на поруке уредника прес-организације "Шедоупруф" Кевина Гостоле, који је писао о политизацији Асанжовог саслушања пред британским Врховним судом, уз оцену да су, "гурањем Асанжа једним великим кораком ближе изручењу на Дан људских права, САД практично поручиле да Асанж нема људска права нити их заслужује".
Подсећамо, Врховни суд Велике Британије одлучио је да Асанж може бити изручен Америци.
Препоручујемо
ЗАХАРОВА ЈЕДНОМ РЕЧЕНИЦОМ "МАТИРАЛА" ЗАПАД: Изјавом о Асанжу оголила њихово лицемерје
10. 12. 2021. у 13:26
АСАНЖА ШАЉУ У САД? Британски суд усвојио жалбу Американаца, прети му 175 година робије
10. 12. 2021. у 11:28
БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)
ВЛАДИМИР Зеленски највероватније користи дрогу, све што говори је манипулација или лаж и представља највећу препреку миру и опстанку Украјине, изјавила је Јулија Мендел, бивши прес-секретар украјинског председника.
12. 05. 2026. у 14:48
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (0)