ЗЕЛЕНСКИ ОПТУЖИО ЕВРОПУ: Створили сте „култ Русије“, моћна је јер се плашите
ПРЕДСЕДНИК Украјине Владимир Зеленски сматра да Европа сама ствара култ Русије својим признањима да је се плаши.
Фото: АП пхото/Ukrainian Presidential Press Office
-Тамо човек има једну од најмоћнијих армија на свету, тако је испало. Сами смо криви за то. То сам отворено говорио нашим европским колегама: они сви кажу да је Русија веома моћна, веома јака. А ко је прави таквом? Сви ви, када се плашите. Сви ви причате о томе у медијима, а онда председник Русије верује у то да Русија може да ради шта жели. Сами то радимо, заједно... Сами стварамо култ, рекао је украјински лидер у интервјуу за телевизију „1+1“.
Како је додао, у Европи има довољно земаља које трпе због санкционе политике против Русије.
-Још нико никоме није укинуо снажне санкције. Друго, сви треба да схвате да друге државе трпе кроз ту санкциону политику и не мисле све земље о Украјини или људима. Постоји много прилично циничних људи који размишљају о свом тржишту, о пословању њиховог бизниса, јер пословни кругови у њиховој земљи врше притисак на њих. Зато, није свима лако, оценио је Зеленски.
Подсетимо, амерички председник Џозеф Бајден разговарао је јуче са украјинским председником Владимиром Зеленским и том приликом изразио забринутост Вашингтона и европских држава због „активности Русије“.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо
"АМЕРИКА НЕЋЕ ПОСТОЈАТИ!" Жириновски о разговору Путина и Бајдена - Разумеш ли, Џо?
10. 12. 2021. у 18:52
СУСРЕТ НАД ЦРНИМ МОРЕМ: Руски СУ-30 „испратио“ амерички шпијунски авион
10. 12. 2021. у 16:00
МОСКВА УПОЗОРАВА ЕУ: Избећи ракетну кризу у Европи док не буде прекасно
10. 12. 2021. у 14:45
СТИЖУ ЈОШ ТРИ ДИВИЗИОНА „ПАНЦИР-С“: Руски генерал - ПВО ће бити још снажнији (ВИДЕО)
10. 12. 2021. у 13:43
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба
ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.
14. 02. 2026. у 14:35
Коментари (0)