ТРУПЕ САД БЕЗ КАЗНЕ ЗА УБИСТВО ДЕСЕТ ЦИВИЛА: Смрт седморо деце и још троје људи, за Пентагон "озбиљна грешка"
НИКО од америчких војника који су учествовали у нападу дроном у Кабулу, када је крајем аугуста убијено 10 цивила, неће се суочити са казном.
Фото: Танјуг/АП
Пентагон је, преносе медији, признао у септембру да је последњи амерички напад дроном, пре него што су се америчке трупе повукле из Авганистана 30. аугуста, била трагична грешка у којој су страдали цивили, међу којима је било седморо деце, пошто је првобитно речено да је било неопходно да се спречи напад Исламске државе на војску.
Истрага спроведена на високом нивоу утврдила је да није било кршења закона, али није у потпуности ослободила оне који су умешани, наводећи да је то "посао команданта". Шеф Пентагона је оставио да коначну реч о евентуалном укору или казни дају двојица високих команданата, генерали Франк Мекензи и Ричард Карк.
Оба генерала су утврдила да нема основа за кажњавање војске умешане у ову "епизоду", изјавио је званичник Пентагона, који је инсистирао на анонимности.
Препоручујемо
НАДАЛ ОЧИМА НЕ ВЕРУЈЕ: Шпански Ас се поклонио најбољем спортисти света - Новаку Ђоковићу
14. 12. 2021. у 11:26
БАКИРОВ ПРОПАЛИ ОСКАР: "Аида" доказала да од две полуистине увек испада одлична лаж
14. 12. 2021. у 13:31
ИСПЛАТА ПОСЕБНЕ НОВЧАНЕ НАКНАДЕ: Новац сутра леже на рачуне грађана
13. 12. 2021. у 18:40
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је у центру пажње на извлачењу група за Светско фудбалско првенство 2026. године, где је извео свој познати YMCA плес и примио прву ФИФА-ину награду за мир.
06. 12. 2025. у 10:31
Коментари (1)