ДА ДЕЦА У МАРЖАЈУНУ ЛАКШЕ УЧЕ: Донација Војске Србије православној школи у Либану
ПРИПАДНИЦИ Војске Србије ангажовани у мировној операцији Уједињених нација у Либану уручили су донацију православној школи у граду Маржајуну на југу те блискоисточне земље.
Фото: ВС
Школа се налази у сектору „Исток“ мировне операције, у ком задатке извршавају пешадијска чета, штабни официри и елемент националне подршке из састава Војске Србије.
Новчана средстава за донацију — видео-пројектор и таблет, прикупили су припадници нашег 21. контингента у овој мировној мисији, који су у зони операције ангажовани од маја ове године.
Учешће у мировној операцији УН у Либану припадници Војске Србије започели су 21. децембра 2010. године и за кратко време професионалним и непристрасним извршавањем задатака на очувању мира стекли су поверење и поштовање свих актера у зони операције.
Осим пешадијске чете, која задатке извршава у саставу шпанског батаљона, штабних официра и елемента националне подршке у сектору „Исток“, Војска Србије у овој мисији ангажује и вод за заштиту снага у оквиру италијанског контингента у сектору „Запад“.
Препоручујемо
КИНЕСКА ДОНАЦИЈА ВКС: Сусрет председнице суда Јасмине Васовић с амбасадорком Чен Бо
08. 12. 2021. у 14:20
ПОДРШКА ПРАВОСЛАВНОЈ ГИМНАЗИЈИ У ЗАГРЕБУ: Донација рачунара за ученике
07. 12. 2021. у 20:06
БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)
ВЛАДИМИР Зеленски највероватније користи дрогу, све што говори је манипулација или лаж и представља највећу препреку миру и опстанку Украјине, изјавила је Јулија Мендел, бивши прес-секретар украјинског председника.
12. 05. 2026. у 14:48
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (0)