РАЗГОВАРАЛИ ПУТИН И СИ: Односи Русије и Кине пример за 21. век

Биљана Ристивојевић

15. 12. 2021. у 12:09

КИНЕСКИ председник Си Ђинпинг данас је, током разговора путем видео-линка, захвалио свом руском колеги Владимиру Путину што је одолео покушајима да се направи раздор између Пекинга и Москве.

РАЗГОВАРАЛИ ПУТИН И СИ: Односи Русије и Кине пример за 21. век

Фото: АП

- Недавно, током разних догађаја, високо сте котирали руско-кинеске односе, назвавши их узором интеракције између две земље у 21. веку. Јако сте подржали Кину да очува своје националне интересе и стали сте чврсто против покушаја да се изазове раздор између наших земаља. Изузетно ценим ваш рад - рекао је Си, пренео је ТАСС.

Руски председник је назначио допринос руско-кинеске сарадње стабилности у свету.

- Блиска сарадња Русије и Кине, њихове акције на глобалној арени, одговорни заједнички приступ резолуцији и решавању глобалних проблема постали су важан стабилишући фактор у међународним односима - поручио је Путин.

Си и Путин су претходно разговарали 28. јуна, на 20. годишњицу потписивања Споразума о добросуседским односима, пријатељству и сарадњи између Русије и Кине.

БОНУС ВИДЕО: АНГЕЛИ МЕРКЕЛ ЗАЗВОНИО ТЕЛЕФОН НА САСТАНКУ СА ПУТИНОМ: Његова реакција ће вас одушевити
 

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.

17. 04. 2025. у 11:29

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ: Пут одрживог развоја