ЛУКАШЕНКО: Спремни смо за дијалог са Западом, али засад смо приморани да одговарамо на притисак

Новости онлајн

16. 12. 2021. у 10:49

БЕЛОРУСИЈА је увек отворена за конструктивни дијалог са Западом на равноправној основи без услова и ултиматума, изјавио је белоруски председник Александар Лукашенко.

ЛУКАШЕНКО: Спремни смо за дијалог са Западом, али засад смо приморани да одговарамо на притисак

Фото: ЕПА/илустрација

- Што се тиче реципрочних мера које су већ донете и које ће бити разрађене – то није активан став нашег народа, ми немамо дух рата у крви и, узгред речено, нисмо га ми започели. Стога смо увек отворени за конструктиван дијалог на равноправној основи, без услова и ултиматума - рекао је Лукашенко на састанку о супротстављању санкцијама које су западне земље увеле против Белорусије.

Истовремено, Лукашенко је додао да га радује што у влади и Националној банци нема знакова хистерије или нервозе.

- То пословно расположење се мора задржати и убудуће. Али лажни оптимизам је недопустив. Сваки дан морају бити видљиви резултати сваког посла. Уједињење и марљивост су потребнији него икад - поручио је белоруски лидер.

Током састанка је рекао да га занимају предлози за минимизирање утицаја санкција и за реципрочне мере које је наложио да припреме.
 
- Пре или касније ћемо изаћи из ове трке санкција, антисанкција, али засад смо приморани да одговарамо на притисак који се наставља - рекао је Лукашенко.
 
Подсетимо, САД, Велика Британија, Канада и ЕУ усвојиле су недавно нови пакет санкција против Минска због мигрантске кризе на граници републике са Пољском, за коју Запад оптужује Белорусију. На санкционој листи су се нашле десетине белоруских званичника, организација и компанија које су, наводно, учествовале у „хибридном нападу“ на европски блок слањем миграната на границу Пољске, Литваније и Летоније.
 
(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТО ЈЕ ИСТИНА Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

"ТО ЈЕ ИСТИНА" Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан назвао је на друштвеној мрежи Икс организацију УСАИД чудовиштем створеним да сломи, сруши и нагриза слободу и независност нација, након чега је милијардер Илон Маск на то одговорио "истина".

23. 02. 2025. у 15:10

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

БРИТАНСКИ министар спољних послова Дејвид Лами изјавио је данас да ће у понедељак објавити листу мера у оквиру новог, великог пакета санкција Русији, пренели су данас британски медији.

23. 02. 2025. у 10:05

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (0)

ХУМАНОСТ ПОД РЕФЛЕКТОРИМА – НОВИ КУЛТУРНИ САДРЖАЈУ У ПРОСТОРУ ФОНДАЦИЈЕ MOZZART