НОВА ОДЛУКА АУСТРИЈСКЕ ВЛАДЕ: Укида се локдаун и за невакцинисане током празника
АУСТРИЈСКА влада одлучила је да током божићних и новогодишњих празника укине локдаун за невакцинисане грађане.
Фото: Профимедиа
У празничном периоду биће дозвољена окупљања до максимално десет особа без "2Г" сертификата, саопштио је министар здравља Волфганг Микштајн.
За окупљања са максимално 25 особа поново важи "2Г" правило, то јест могу учествовати само вакцинисани или излечени, рекао је он на конференцији за штампу.
За Нову годину укинуће се ковид ограничење радног времена у гастрономији.
Микштајн је рекао да се општим локдауном добио простор који омогућава отварање и за невакцинисане.
Због тога, каже, биће одређеног откључавања за празнике.
Међутим, Микштајн упозорава да треба бити обазрив због омикрон соја који се шири.
- Божић треба да покаже колико нам је важан контакт са најближима. Током Божића треба да прикупимо снагу и припремимо се за наредне недеље - поручио је он, рекавши да тих дана неће бити ограничења слободе кретања.
Микштајн је најавио оштрија правила за улазак у земљу, посебно из Велике Британије, и рекао да се ради на одговарајућој уредби.
Препоручујемо
РУСИ УПОЗОРАВАЈУ НА НОВИ МИГРАНТСКИ ТАЛАС: Искусни дипломата јасно рекао ко је кривац
17. 12. 2021. у 09:38
УРСУЛА ПОНОВО ПРЕТИ САНКЦИЈАМА: Ако крену на Украјину, Москва ће сносити последице
17. 12. 2021. у 07:39
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса
НАЈБОЉА тенисерка планете Арина Сабаленка неће се такмичити у завршници Ролан Гароса.
03. 06. 2026. у 15:48
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)