БРИТАНСКИ МИНИСТАР ПОДНЕО ОСТАВКУ: Одлазак присталице Брегзита због "политичког правца" Бориса Џонсона

18. 12. 2021. у 22:05

БРИТАНСКИ министар за Брегзит Дејвид Фрост поднео је оставку због "политичког правца" владе премијера Бориса Џонсона, известио је данас лист “Мејл он Сандеј”, а преноси Ројтерс.

БРИТАНСКИ МИНИСТАР ПОДНЕО ОСТАВКУ: Одлазак присталице Брегзита због политичког правца Бориса Џонсона

Фото: АП

- Лорд Фрост је поднео оставку пре недељу дана, али су га убедили да остане до јануара -  објавиле су британске новине на Твитеру.


Фрост, који је присталица Брегзита, предводи покушаје Лондона да поново отвори преговоре о условима изласка Британије из Европске уније.

Лист наводи да је његов одлазак подстакнут увођењем додатних мера против ковид-19, које укључују вакцина пропуснице, као и због генералног незадовољства владином пореском политиком и трошковима еколошке политике „нето нула емисија“.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.

13. 02. 2026. у 12:40

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из Чавоглава - поред њега и Пленковић и први човек Загреба

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба

ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.

14. 02. 2026. у 14:35

Коментари (0)

ПОЧИВАЈ У МИРУ ДРАГА ТАТЈАНА... Богдан Обрадовић се опростио од Јечменице