КОРОНА ДИВЉА ФРАНЦУСКОМ: Прете стотине хиљада заражених дневно, апелује се да се држи дистанца током Божића
ЕПИДЕМИОЛОШКА ситуација у Француској постаје све компликованија.
Фото: ЕПА
Ноћ пред овдашње божићно бдење, у земљи се корона вирусом за 24 сата заразило чак 91.608 људи, што је апсолутни рекорд до сада.
Власти позивају да се у петак строго води рачуна током породичних окупљања, да се поштује дистанца, у најјужем могућем фамилијарном кругу.
За један дан од ковида 19 преминуло је 179 особа.
Број пацијената у болницама је порастао на 16.060.
На реанимацији је 61 особа више и сада се на интензивној нези лечи 3.208 људи.
Научни савет је изразио бојазан да би убрзо могло да се појави стотине хиљада заражених свакодневно.
Препоручујемо
УВОДЕ ПОЛИЦИЈСКИ ЧАС: На северу Шпаније суд одобрио пооштравање мера због Омикрона
23. 12. 2021. у 23:32
МИЛО ЂУКАНОВИЋ ЗАРАЖЕН: Председник Црне Горе позитиван на корона вирус
23. 12. 2021. у 20:34
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)