НЕМЦИ И РУСИ СЕ САСТАЈУ ЗБОГ УКРАЈИНЕ: Берлин има јасан циљ
ВИСОКИ немачки и руски званичници састаће се следећег месеца у покушају да смање политичке тензије око Украјине, рекао је данас за Ројтерс извор из немачке Владе.
Фото Танјуг/АП
Саветник немачког канцелара Олафа Шолца за спољну политику, Јенс Плотнер и руски преговарач за Украјину Дмитриј Козак договорили су се да се састану после телефонског разговора, одржаног у четвртак, саопштили су извори који су затражили да остану анонимни.
Берлин изражава више сумњи од Вашингтона у то да Русија заиста планира да нападне Украјину и жели да деескалира тензије, рекла су Ројтерсу два извора из Владе.
- Циљ немачке стране остаје постизање брзог поновног активирања Нормандијског формата - изјавио је извор из немачке Владе.
Шеф посланичке групе СПД у Бундестагу Ролф Муцених у изјави Ројтерсу рекао је да ова партија није "наивна" и да зна с ким има посла, и додао да и даље верује да би овакав ангажман могао да помогне у деескалацији ситуације око Украјине.
У последњих месец дана обављено је више телефонских разговора између западних лидера и руског председника Владимира Путина, због тензија насаталих гомилањем руских трупа на украјинској граници и страха од могуће инвазије.
Откако је овог месеца преузео дужност, Шолц је нагласио потребу за дијалогом са Русијом око њеног војног јачања на украјинској граници, али се и придружио западним савезницима у упозорењима на могуће санкције Москви у случају инвазије, наводи Ројтерс.
БОНУС ВИДЕО: Најновији руски дрон "Орион" разнео мету у парампарчад
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)