ТО ЈЕ ТРАГЕДИЈА! Папа Фрања забринут јер све мање парова жели децу
ПАПА Фрања указао је данас на пад наталитета у Италији, упозоривши да то представља претњу за будућност земље, а податак да све мање парова жели децу је назвао трагедијом.
Фото: Профимедиа
Број новорођенчади у Италији прошле године достигао је најнижи ниво још од уједињена нације 1861. године, а тај број пада 12. годину заредом, саопштила је недавно Национална служба за статистику, пренео је Ројтерс.
- Демографска ''зима'' је разлог за бригу, барем када је реч о Италији. Чини се да је много људи изгубило жељу да има децу. Многи парови више воле да буду без деце или да имају само једно дете, а то је трагедија. То је у супротности са нашим породицама, земљом и будућношћу - поручио је папа.
Италији је прошле године било 404.892 новорођених, што је за 15.192 мање у односу на 2019. годину.
У 2020. години било је 746.146 смртних случајева, пошто је популација пала на 59,3 милиона, а пад наталитета се наставио и ове године.
БОНУС ВИДЕО - НЕРЕДИ У НЕМАЧКОЈ: Сукоб полиције и припадника "Антифе"
Препоручујемо
ПУТИН О "ЦРВЕНИМ ЛИНИЈАМА" ЗА РУСИЈУ: "Више немамо куд, дотерали су нас до границе"
26. 12. 2021. у 15:21
ЈЕДНА ОД НАЈЈАЧИХ У ФЛОТИ: Ово је руска корвета „Алдар Циденжапов“ (ВИДЕО)
26. 12. 2021. у 17:27
КРЕМЉ О РАТУ У ДОНБАСУ: Оштре речи из Москве, доћи ће до питања украјинске државности
26. 12. 2021. у 17:19
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Колику пензију има Ангела Меркел? Бројка ће вас изненадити! А то није крај - једна ствар донела јој богатство
АНГЕЛА Меркел у пензији живи боље него икад!
20. 04. 2026. у 12:46
Коментари (0)