ТРЕБА СЕ СПРЕМИТИ ЗА НАЈГОРИ СЦЕНАРИО: Кличко распоређује снаге у Кијеву због Русије
ГРАДОНАЧЕЛНИК Кијева Виталиј Кличко саопштио је данас да је неопходно у што краћем року распоредити систем територијалне одбране у главном граду Украјине због, како тврди, "претњи из Русије".

Фото: Принтскрин
- Изјаве и претње које долазе из Русије приморавају нас да се припремимо за различите сценарије догађаја. Посебно за најгори - навео је Кличко у објави на званичном сајту градске владе.
Поручио је да мора да постоји јасан план деловања различитих одељења и служби како би се град одбранио у "критичној ситуацији", преноси агенција РИА Новости.
Према саопштењу, у Кијеву је већ формиран штаб територијалне одбране, а вежбе команде и особља биће одржане у јануару.
Препоручујемо

ПРВА ДУГОРОЧНА ПРОГНОЗА СТРУЧЊАКА: Ево када ће пасти снег у Србији и каква зима чека Европу
ПРЕМА првим прогнозама европских стручњака са сајта Severe Weather Europe, зиму 2025/2026 обележиће утицај слабе фазе Ла Ниње и вероватно слабији поларни вртлог. Ово значи динамичније кретање атмосферског притиска, што може омогућити хладније дане у Европи, али и у САД и Канади.
13. 08. 2025. у 09:59

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци
ПРЕДСТОЈЕЋИ састанак између председника САД Доналда Трампа и руског председника Владимира Путина у петак на Аљасци долази у време када у америчкој администрацији готово да нема искусних стручњака за Русију, пише Фајненшел тајмс.
13. 08. 2025. у 11:24

КОСТИЋЕВА БРВНАРА НА МОКРОЈ ГОРИ: Као у ловачком дому - како изгледа глумчева викендица у природи (ФОТО)
ГЛУМАЦ Вук Костић велики је љубитељ природе, лова и риболова, па сваки слободан тренутак користи да оде ван града.
13. 08. 2025. у 10:27
Коментари (3)