ХАОС У ТУРСКОЈ: Држава нагло подигла цене струје, некима и за 100%
ТУРСКА је управо нагло подигла цене електричне енергије за 50-100% за домаћинства и компаније и поново повећала месечне рачуне за природни гас.

Фото: Профимедиа/Илустрација
То је додатно оптеретило економију која се суочава са растућом инфлацијом.
Регулаторна управа за енергетско тржиште саопштила је да су цене електричне енергије повећане за око 50 одсто за домаћинства са нижом потражњом за 2022, док су повећане за више од 100 одсто за комерцијалне кориснике велике потражње, пише Ројтерс.
Цене природног гаса су у јануару скочиле за 25% за стамбену и 50% за индустријску употребу, саопштио је национални дистрибутер БОТАС. Такође, поскупљење од 15% било је и за индустријску употребу за производњу електричне енергије.
Годишња инфлација у Турској скочила је изнад 21% у новембру и очекује се да ће подаци показати да је премашила 30% у децембру, а све након пада валуте у последњих неколико месеци изазваног низом смањења референтне каматне стопе.
Препоручујемо


ТРАМП НАЈАВИО ВЕЛИКУ АКЦИЈУ ЗБОГ РУСИЈЕ: "Време је да се прогоне људи"
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је данас да намерава да "прогони људе" који су, по његовој оцени, покушали да се мешају у председничке изборе 2016. године тако што су тврдили да је Русија покушала да утиче на резултат.
22. 07. 2025. у 21:28

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ВЕЛИКЕ ДЕВОЈКЕ: Федерерове ћерке више нису мале - лепе близнакиње, видите на кога личе (ФОТО)
ПОРЕД њих две, Роџер Федерер је отац двојице дечака - Леа и Ленија.
22. 07. 2025. у 17:19
Коментари (1)