ХАОС НА УЛИЦАМА АМСТЕРДАМА: Полицијски пас гризе руку мушкарца и не пушта је, чувари реда пендрецима растерују демонстранте (ВИДЕО)

02. 01. 2022. у 15:44

ХИЉАДЕ људи у главном граду Холандије Амстердаму протестовале су против мера затварања које је увела влада, пркосећи тако забрани окупљања.

ХАОС НА УЛИЦАМА АМСТЕРДАМА: Полицијски пас гризе руку мушкарца и не пушта је, чувари реда пендрецима растерују демонстранте (ВИДЕО)

Фото: Twitter

Локалне власти су, наиме, забраниле протест, наводећи да полиција има индиције да су поједини демонстранти спремни на насиље, пренео је АП.

Издата је хитна наредба окупљенима да напусте Трг музеја, а полиција је демонстранте растерала у оближње улице.


Интервентна полиција са пендрецима и штитовима покушала је да разбије гомилу од неколико хиљада. На снимку који се појавио на "Твитеру" види се како полициски пaс гризе за руку једног мушкарца и не пушта је,  док га чувар реда туче пендреком.
 

Демонстрације су одржане истог дана када је холандска полиција саопштила да ће предузети мере због све већих захтева везаних за њихов рад.

Представници синдиката полиције, мађутим, поручили су да ће интервентне јединице наставити да раде ако буде потребно.

Број новозаражених корона вирусом постепено се смањује у Холандији, која је увела мере закључавања у новембру и додатно их пооштрила током празника.

У оквиру локдауна затворене су све продавнице изузев оних које продају основне животне намирнице, али и барови, ресторани и музеји, позоришта и биоскопи.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска

РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска

РУСКИ ски лист „Взгљад“ саставио је и у уторак објавио „Рејтинг непријатељских влада“ како би показао разлику између држава које се свесно супротстављају Русији и оних које су на ту одлуку „против њихове воље натерале спољнополитичке околности“, преноси Слободна Далмација.

14. 11. 2025. у 16:54

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (2)

СИН БИВШЕГ СРПСКОГ ФУДБАЛЕРА ПАО СА ВИШЕ ОД ТРИ ТОНЕ ДРОГЕ! Нема даље од овога, ово је Лига шампиона!