ФРАНЦУСКА ДА НАПУСТИ НАТО: Меланшон изненадио јавност - "Не пристајем да нам Русија буде непријатељ!"
ЖАН-Лик Меланшон, лидер крајње левичарске партије "Непокорна Француска" који намерава да се поново кандидује за председника Француске, затражио је да Француска иступи из НАТО-а и ближе сарађује са Русијом, што би довело до деескалације у сфери међународних односа.

Фото: AP Photo/Francois Mori/Профимедиа/Илустрација
На последњим председничким изборима у Француској Меланшон је освојио више од 19 одсто гласова у првом кругу. Ове године он може по трећи пут да учествује у председничкој трци.
- Ја сам за излазак из НАТО-а. Потребна нам је деескалација - написао је Меланшон на Твитеру.
Одвојено, говорећи на радију Франс Интер, политичар је рекао да би напуштање НАТО-а омогућило Француској "да се не меша" у "северноамеричке војне авантуре".
- Русија је партнер. Не пристајем да од ње правим непријатеља. Не пристајем да издам реч дату руским лидерима - када им је речено да распад Варшавског пакта и совјетског блока неће довести до тога да се НАТО приближи границама Русије... Први пут у модерној историји једна империја је пропала без разговора о томе како ће резултати бити распоређени - нагласио је он у интервјуу.
Меланшон је рекао и да је Русија након уласка земаља бившег СССР-а у НАТО осетила "претњу". Из истог разлога он сматра да Украјина не треба да се придружи алијанси.
- Деескалација треба да постане основа политичког курса - рекао је Меланшон. Он истиче и да се противи "новом хладном рату".
БОНУС ВИДЕО: АНГЕЛИ МЕРКЕЛ ЗАЗВОНИО ТЕЛЕФОН НА САСТАНКУ СА ПУТИНОМ - Његова реакција ће вас одушевити
Препоручујемо

РАИСИ ЗАПРЕТИО ОСВЕТОМ: Ако Трамп не плати за убиство Солејманија, платиће САД
03. 01. 2022. у 15:30

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита
СВАКЕ године, упркос молбама и апелима, велики број људи пали стрљику и на тај начин долази до пожара у којима страдају туђи усеви, али нажалост и животи невиних бића.
27. 06. 2025. у 16:50
Коментари (3)