БРИТАНСКИ ПРЕМИЈЕР УПОЗОРАВА: Потпуна је лудост помислити да је пандемија готова

Татјана Марковић

03. 01. 2022. у 18:39

ПРЕМИЈЕР Велике Британије Борис Џонсон изјавио је данас да је потпуна лудост помислити да је пандемија корона вируса готова.

БРИТАНСКИ ПРЕМИЈЕР УПОЗОРАВА: Потпуна је лудост помислити да је пандемија готова

Фото: Танјуг/АП

- Апсолутна је глупост рећи да је све готово... морамо се држати плана Б - поручио је премијер Џонсон.

Он је указао да су предузете праве мере за сузбијање пораста случајева корона вируса које су изазване омикрон сојем.

- Наравно да ћемо све мере држати под контролом, али мислим да је мешавина ствари које радимо у овом тренутку исправна - појаснио је Џонсон, преноси агенција Ројтерс.

Џонсон је потврдио да ће анти-ковид мере, које укључују обавезно ношење маски, рад од куће где је то могуће и ковид пропуснице за нека места, остати за сада.

Говорећи о обавезним маскама које средњошколци морају да носе у учионицима, он је казао да му се не свиђа та идеја, али да постоје докази који указају да оне могу да смање брзину преноса вируса.

Такође је поручио да правило ношење маски у школама се неће задржати ниједан дан дуже, него што је то потребно.

Притисак на болнице Националне здравствене службе (НХС) биће "значајан" у наредним недељама, јер омикрон наставља да преовладава земљом, указао је Џонсон и додао како је та варијанта вируса "очигледно блажа" од других сојева.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника

ВИСОКИ бивши званичник Кремља, који је желео да остане анониман због осетљивости теме, рекао је да ће Русију на предстојећим преговорима у Истанбулу представљати министар спољних послова Сергеј Лавров и саветник председника за спољну политику, Јуриј Ушаков, објавио је лист Вашингтон пост.

14. 05. 2025. у 09:19

ДА ЛИ СЕ МАКРОН ДРОГИРА? Јованино питање изазвало смех у студију: Како да се носе с толиком проблемима...

"ДА ЛИ СЕ МАКРОН ДРОГИРА?" Јованино питање изазвало смех у студију: "Како да се носе с толиком проблемима..."

ВОДИТЕЉКА Јована Јоксимовић у јутарњем програму на телевизији К1 дотакла се теме Емануела Макрона и спорне ситуације са марамицом и сумњом о употреби опијата, која се проширила друштвеним мрежама.

13. 05. 2025. у 16:57

Коментари (0)

Како препознати симптоме пролећне алергије пре него што постану озбиљни?