ДА СЕ ЗАЈЕДНО МОЛИМО ЗА МИР И ПРАВДУ: Бајденови честитали Божић православним верницима
АМЕРИЧКИ председник Џозеф Бајден и прва дама Џил честитали су данас Божић православним хришћанима у САД и широм света, уз поруку да се заједно моле за мир, правду, слободу и зацељење у наредној години.
Фото: ЕПА
- Као и многи други током протекле године, православни хришћани су показали велику снагу карактера и истрајност, наставили да показују љубав према својим ближњима и служе својим заједницама у тешким тренуцима - наводи се у честитки.
Бајден са супругом је истовремено изразио саучешће и саосећање онима који су изгубили своје вољене током пандемије и који ће овај Божић провести пуни туге. Бајденови су поручили и да се моле за све оне који пате, у нади да ће "упркос боли, пронаћи снагу и осећање сврхе и смисла", преноси Глас Америке.
- Док почињемо нову годину, многи православни хришћани широм света се и даље суочавају са прогоном и дискриминацијом. Желимо да још једном изразимо своју непоколебљиву подршку поштовању универзалног и неотуђивог права на верску слободу - наводи се у честитки.
БОНУС ВИДЕО - БЕОГРАД НА БОЖИЋ: Шта се дешава на улицама престонице
Препоручујемо
БОЖИЋ У КОПНЕНОЈ ЗОНИ БЕЗБЕДНОСТИ: Министар Вулин приредио свечани ручак (ФОТО)
07. 01. 2022. у 16:29
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)