МАКРОН СТАО ИЗА СВОЈИХ РЕЧИ: Невакцинисани нису грађани!

ФРАНЦУСКИ председник Емануел Макрон је у петак потврдио да стоји иза својих речи које је изговорио у недавном интервјуу, када је поручио да има жељу да кињи невакцинисане, употребивши за то француску жаргонску реч "еммердер", која се на неки начин сматра псовком, и може да значи и "завитлавати," па и нешто теже.

МАКРОН СТАО ИЗА СВОЈИХ РЕЧИ: Невакцинисани нису грађани!

Фото: Принтсцреен

С тим у вези, иначе, француски медији су објавили и текстове о томе колико су се страни новинари нашли у недоумици како да преведу ову реч, која је тако добила приближна значења од Америке, преко Немачке и Италије, до Јапана.

Макронова порука изазвала је велике контроверзе у земљи, а већина Француза изјавила је да јој се не допада кад председник користи такав речник, иако је било доста оних који су поручили да је Макрон само гласно рекао што већина мисли. Тако је 53 одсто испитаних изјавило да је шокирано овом изјавом. Али, ако се не слажу с формом, већински подржавају суштину изреченог става.

Да би се схватио контекст Макронове изјаве, треба истаћи да у Француској тренутно има дана и са преко четири стотине хиљада новозаражених. Вакцинисано је, иначе, преко 90 одсто старијих од 12 година. Процењује се да у том узрасту, од укупно 67 милиона становника, није имунизовано око пет милиона људи.

БОНУС ВИДЕО - ПОСЛЕДЊЕ ШТО ВИДЕ ЉУДИ КОЈИ УМРУ ОД КОРОНЕ: Доктор из ковид болнице објавио снимак упозорења

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

Како је Каленић пијаца изабрана међу најлепше на свету?