ЗЕМЉОТРЕС НА ЗАПАДУ КИНЕ: На лицу места спасилачке службе, четворо лакше повређених
ТОКОМ протекле ноћи и рано јутрос земљотрес је погодио слабо насељено подручје на западу Кине, саопштиле су власти, наводећи да је четворо људио лакше повређено.

Фото принтцкрин ЕМСЦ
Земљотрес јачине 6,9 степени Рихтерове скале осетио се у 1:45 сати у аутономном округу Хуи Мењуан у провинцији Цхингај на дубини од 10 километара, преноси АП.
Епицентар потреса био је око 140 километара северозападно од главног града провинције, Сининга, у планинском подручју које се налази на 3.659 метара надморске висине.
У кругу од 5 километара од епицентра има свега неколико села, пренела је агенције Синхуа и објавила фотографије на којима се може видети штета на кућама, разбијени прозори, зидне плочице и велики део плафона који се урушио.
На лицу места је око 500 припадника спасилачких служби, а 2.260 спасилаца из суседних провинција су у стању приправности.
БОНУС ВИДЕО:
ДОСИЈЕ: Рат Јерменије и Азербејџана - визуелна реконструкција догађаја
Препоручујемо

СНАЖАН ЗЕМЉОТРЕС ПОГОДИО КИНУ: Потрес од 6,3 Рихтера на северозападу земље
07. 01. 2022. у 20:00

СИ ЂИНПИНГ ПОДРЖАО ТОКАЈЕВА: Кина се противи изазваним нередима у Казахстану
07. 01. 2022. у 13:36

ВУЧИЋ СЕ ХИТНО ОГЛАСИО ИЗ АВИОНА: Стигла ми је фантастична вест од Ђорђе Мелони (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић огласио се из авиона и рекао да му је стигла фантастична вест из Рима.
04. 04. 2025. у 12:49

ПРОГЛАШЕНО ВАНРЕДНО СТАЊЕ У СЛОВАЧКОЈ: Дато упутство и за Србију,Аустрија ЗАТВОРИЛА 20-ак граничних прелаза да спречи ширење слинавке и шапа
МИНИСТАРСТВО пољопривреде Србије апеловало је недавно на све сточаре, ветеринаре и друге актере у сектору сточарства да предузму све неопходне мере како би спречили потенцијални унос болести слинавке и шапа у Србију и буду максимално одговорни.
08. 04. 2025. у 14:48 >> 18:42

ПРЕГЛАСНИ ДОК ВОДЕ ЉУБАВ Комшије Миме Караџића хтеле да сазову савет: "Виђамо Миму, старог вука, како да не"
ГЛУМАЦ Мима Караџић ужива већ неко време са четири деценије млађом Наташом Станић.
08. 04. 2025. у 12:13
Коментари (0)