ТОКАЈЕВ ПУТИНУ: Казахстан изложен терористичким нападима

ПРЕДСЕДНИК Казахстана Касим-Жомарт Токајев рекао је данас председнику Русије Владимиру Путину у телефонском разговору да је Казахстан још изложен терористичким нападима на појединим местима, упркос мерама за сузбијање немира.

ТОКАЈЕВ ПУТИНУ: Казахстан изложен терористичким нападима

Фото: Yevgeny Biyatov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP, File/AP Photo/Yan Blagov/Википедија

Токајев је рекао да ће Казахстан неуморно водити борбу против тероризма, наводи се у саопштењу објављеном на сајту казахстанског председника, пренео је Ројтерс.

Немири у Казахстану, са више убијених и повређених, почели пошто су власти у земљи богатој нафтом подигле горње границе цена течног нафтног гаса који користе возила, што је изазвало скок потрошачких цена.

БОНУС ВИДЕО:

Које тешке речи користе кандидати у америчкој председничкој кампањи

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ВЕЛИКА ВИНА НАСТАЈУ НА ВЕЛИКИМ ЛОКАЦИЈАМА: Oткривамо зашто винарија Ердевик и Фрушка гора имају идеалне услове за шардоне