НОВИ БИЛАНС ЈЕЗИВЕ НЕСРЕЋЕ У БРАЗИЛУ: Најмање шест особа погинуло због обрушавања стене, 20 несталих (ВИДЕО)
НАЈМАЊЕ шест особа је погинуло када је велики комад стене пао са литице на чамце који су пловили у близини водопада на једном бразилском језеру.

Фото: Принтскрин
На видео снимцима се види група малих чамаца који полако плове у близини стрме стене на језеру Фурнас када се у стени појавила пукотина и огроман комад се срушио на најмање два пловила.
Едгард Естево, командант Државне ватрогасне службе Минас Жераиса, рекао је на конференцији за новинаре да се 20 људи води као нестало и да су спасилачке службе кренуле у потрагу за њима после несреће у суботу.
Најмање 32 особе су повређене, а већина је пуштена из болнице.
Естево је рекао да се несрећа догодила између градова Сао Хозе да Бара и Капитолија, из којих су чамци отишли.
Прес служба државе Минас Жераис рекла је агенцији Асошиејтед прес да је ватрогасна служба ангажовала рониоце и хеликоптере да помогну. Гувернер Минас Жераиса Ромеу Зема је на друштвеним мрежама изразио саосећање са жртвама.
Језеро Фурнас, које је направљено 1958. за инсталацију хидроелектране, популарно је туристичко место у области око 420 километара северно од Сао Паула.
Званичници у Капитолију, који има око 8.400 становника, кажу да у граду током викенда буде око 5.000 туриста, а за време празника и до 30.000.
Званичници верују да је до одрона дошло због обилних киша које су недавно изазвале поплаве у држави и приморале скоро 17.000 људи да напусте своје домове.
Бразилска морнарица, која је помагала у спашавању, саопштила је да ће истражити узроке несреће.
Препоручујемо

ВЕЋА ШТЕТА НЕГО КРЧЕЊЕ АМАЗОНА: Рекордно уништавање бразилске саване Серадо током 2021.
03. 01. 2022. у 23:05

ЦЕО ШИД ТУГУЈЕ ЗА ЛЕПОМ МИЛАНОМ: Девојка (26) трагично преминула, данима се опраштају од ње на друштвеним мрежама
ДЕВОЈКА Милана Мишић (26) из Шида трагично је преминула 15. јула, а на вечни починак испраћена је два дана касније у пратњи неутешне породице, пријатеља, рођака и многобројних суграђани који се данима од ње опраштају на друштвеним мрежама.
27. 07. 2025. у 08:48

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)