БАЦАЛИ КАМЕЊЕ И ПЕТАРДЕ: Мигранти опет покушали силом да уђу у Пољску из Белорусије
МИГРАНТИ настављају са покушајима да силом пређу белоруско-пољску границу, саопштили су у Варшави.
Фото: Танјуг/АП Пхото
- У подручју Черемхи и Шудзјалова странци и припадници белоруских специјалних служби бацали су камење и петарде на пољске патроле - наводи се у саопштењу Пограничних снага Пољске.
У ресору су додали да је њихова службеница задобила повреде главе и да је хоспитализована.
За последња 24 часа Пољаци су забележили 49 покушаја илегалног преласка границе.
Мигрантска криза на граници Белорусије са Летонијом, Литванијом и Пољском, куда су се од почетка прошле године упутили мигранти, заоштрила се 8. новембра. Неколико хиљада миграната дошло је до белоруско-пољске границе и не напушта пограничну зону. Неки од њих покушали су да уђу у Пољску разбијајући ограду од бодљикаве жице. Земље Европске уније оптужују Минск за намерну ескалацију кризе и позивају на увођење санкција.
Председник Белорусије Александар Лукашенко сматра да су за ову ситуацију криве саме западне земље, због чијих дејстава људи беже од рата.
У Белорусији су отворили транспортно-логистички центар за смештај миграната, који се налази недалеко од граничног прелаза. Неки од избеглица се враћају у домовину како организованим летовима, тако и индивидуално. Према званичним подацима, крајем прошле године у кампу се налазило око 600 избеглица.
(Спутњик)
Препоручујемо
КАЧИНСКИ ПОТВРДИО: Купили смо спајвер од Израелаца, нећемо да шпијунирамо опозицију
07. 01. 2022. у 19:21
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
Дању спасавао животе у болници, ноћу се претварао у МОНСТРУМА: Језива истина откривена годинама касније
ПОЛИЦИЈА верује да је Крис Ревак, који је извршио самоубиство након што је оптужен за убиство, можда био серијски убица. Његов живот и дела крили су мрачну страну која је шокирала истражитеље.
15. 02. 2026. у 09:19
Коментари (0)