КИНА И РУСИЈА ЋЕ СПРЕЧИТИ ХАОС: Лавров и Ван Ји потврдили чврсту решеност Москве и Пекинга након хаоса у Казахстану
КИНА и Русија, као сталне чланице СБ УН, не треба да дозволе да државе Централне Азије захвати хаос и рат, изјавио је министар иностраних послова Кине Ван Ји у телефонском разговору са шефом руске дипломатије Сергејем Лавровом.

Фото: AP Photo/Alexander Zemlianichenko, File/Xinhua/Zha Chunming
- Кина и Русија, као сталне чланице СБ УН и пријатељски суседи држава Централне Азије, не треба да дозволе да Централну Азију захвати хаос и рат - нагласио је Ван Ји, наводи се на сајту кинеског МИП-а.
Он је додао да "Москва и Пекинг треба да наставе да продубљују координацију и сарадњу, да пруже отпор мешању спољних сила у унутрашње ствари држава Централне Азије".
Поред тога, Ван Ји је позвао да се не дозволи да "обојене револуције" и "три осовине зла" (тероризам, екстремизам, сепаратизам) изазову хаос.
Министар је нагласио да Москва и Пекинг треба да помажу државама Централне Азије у борби против пандемије, да развију своје економије и уложе напоре за елиминацију социјалног незадовољства које ствара нестабилност.
Русија и Кина, по његовом мишљењу, треба да "подржавају јачање координације и сарадње Шангајске организације за сарадњу и ОДКБ како би заједно ефикасно реаговали на различите изазове у циљу регионалне безбедности".
Телефонски разговор Лаврова и Ван Јиа је одржан јуче. Како је саопштио руски МИП, министри су разговарали о ситуацији у Казахстану и изразили забринутост због мешања споља у догађаје у републици.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: БЕБУ ПРЕБАЦУЈУ ПРЕКО ЖИЧАНЕ ОГРАДЕ - Снимак настао на аеродрому у Кабулу
Препоручујемо

РАСКОМАДАО ТЕЛА ГЕЈ ПАРА, ГЛАВЕ СТАВИО У ЗАМРЗИВАЧ: Пороти се смучило због монструозног снимка, један није дошао на суђење (ФОТО)
КОЛУМБИЈСКИ држављанин Јостин Андрес Москера (35) проглашен је кривим за двоструко убиство у случају који је шокирао британску јавност.
21. 07. 2025. у 18:43

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)