У КАРАНТИНУ 20 МИЛИОНА ЉУДИ: Нови талас епидемије у Кини затворио и трећи град, Анјанг под строгим ограничењима после два случаја омикрона

Срна

11. 01. 2022. у 14:59

НОВИ талас епидемије ковид 19 у Кини довео је до мера затварања у трећем граду, Анјангу, чиме је број становника на које се односе строге мере у тој земљи достигао 20 милиона

У КАРАНТИНУ 20 МИЛИОНА ЉУДИ: Нови талас епидемије у Кини затворио и трећи град, Анјанг под строгим ограничењима после два случаја омикрона

ФОТО: Танјуг/АП Пхото

Власти Анјанга забраниле су излазак за 5,2 милиона становника, бројне продавнице су затворене, осим оних са кључном робом, а приватним возилима забрањено је кретање.

Ограничења су саопштена синоћ, након регистровања два случаја заразе омикрон сојем вируса корона током викенда. Претпоставља се да су случајеви повезани са одвојеном епидемијом у граду Тјенцин, на око 400 километара од Анјанга, јавила је "Раша тудеј".

Према последњим извјештајима, од укупно 87 случајева заразе у покрајини Хенан, 58 је пријављено у Анјангу.

Поред Анјанга, око 13 милиона становника Сиана затворено је у куће већ више од две седмице, уз још 1,1 милион у граду Јуџоу. 

БОНУС ВИДЕО: 

БАКА (90) ПРВА НА СВЕТУ ПРИМИЛА ФАЈЗЕРОВУ ВАКЦИНУ: Британија започела вакцинацију против короне

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

СЛАВИЦА ДИВЉАЛА НА УЛИЦИ: Комшије одмах позвале полицију