ПОТПАРОЛ КРЕМЉА ЗАПРЕТИО: НАТО веома добро зна шта Русија може да уради ако не добије безбедносне гаранције
НАТО веома добро зна које војно-техничке мере Русија може да предузме уколико се одбаци иницијатива Москве о безбедносним гаранцијама, указао је заменик министра спољних послова Русије Александар Грушко.
Фото: AP Photo/Alexander Zemlianichenko/Депоситпхотос
У интервјуу за дневник "Комерсант" Грушко је поновио да Русија никоме не прети.
- Наша позиција је апсолутно јасна и предвидљива и ми смо то недвосмислено артикулисали. Сада чекамо на исти такав искрен одговор. Не прикривамо могућности које су нам на располагању и понашамо се веома транспарентно - рекао је Грушко, преноси ТАСС.
Он је поновио став Москве да се коначна одлука донесе тек након што САД пошаљу свој "одговор у писаној форми".
- Онда ћемо и ми донети своју одлуку - поручио је.
Портпарол Кремља Дмитри Песков јуче је у интервјуу за CNN рекао да НАТО није никакав "голуб мира" и поновио је да Русија жели компромисно решење које ће бити утемељено на захтевима Москве.
Он је истакао да Русија има право на сопствене одлуке о распоређивању оружја на својој територији, али према оцени CNN, исто то не жели да допусти Украјини.
У претходном разговору са новинаром ТАСС о размештању руских ракета на Куби и у Венецуели, Песков је предочио да се не сме заборавити на суверенитет ових држава Латинске Америке.
- Што се тиче Латинске Америке, сви морамо да будемо свесни и не смемо да заборавимо да постоје суверене државе - поручио је портпарол Кремља.
БОНУС ВИДЕО:
ТАКО СЕ ТО РАДИ НА МИНУС 20: Владимир Путин на богојављенском купању
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса
НАЈБОЉА тенисерка планете Арина Сабаленка неће се такмичити у завршници Ролан Гароса.
03. 06. 2026. у 15:48
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)